Profilaktyka

Od wielu lat staramy się u naszych pacjentów propagować ideę, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Podczas wizyt kontrolnych staramy się przekazać Państwu różne sposoby dbania o zęby. Higienistki pracujące w naszym gabinecie mają ogromną wiedzę na ten temat i duże doświadczenie w profesjonalnym oczyszczaniu zębów.
Kompleksowa higienizacja przeprowadzana w naszym gabinecie wraz z instruktażem higieny jamy ustnej obejmuje:

  • Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków – metoda ta jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Pozwala w stosunkowo krótkim czasie oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca.
  • Piaskowanie – zabieg, dzięki któremu oczyszcza się zęby z przebarwień po kawie, herbacie, papierosach. Również może ono służyć do przygotowania powierzchni zębów przed lakowaniem, lakierowaniem i wybielaniem, przed zakładaniem oraz w trakcie użytkowania stałych aparatów ortodontycznych.
  • Polishing – profesjonalne polerowanie z użyciem past zawierających fluor.
  • Fluoryzacja kontaktowa zabezpieczająca zęby przed nadwrażliwością oraz próchnicą.

Wszystkie zabiegi połączone są z instruktażem higieny, który przeprowadzają wykwalifikowane higienistki. Nasz personel pomaga dobrać odpowiednią szczoteczkę, a także instruuje i uczy właściwego mycia zębów, czy nitkowania.
Podczas kolejnych wizyt higienistki przeprowadzają kontrolę z wybarwieniem płytki, dzięki której pacjent może łatwo skorygować swoje błędy, sam zobaczyć w których miejscach zęby zostały doczyszczone, a w których nie. Wszystko to pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej po zabiegu higienizacji, co jest kluczem do zachowania zdrowych zębów i obszarów przyzębia.

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

5 + 11 =