Świat w kawałkach 2019

Kalisz jest wszędzie

Kalisz był wszędzie w 2019!

Uczestnicy konkursu zabrali ze sobą w podróż flagę z logo Kalisza otrzymaną w Dental Care, z którą robili sobie zdjęcia w ciekawych miejscach. Od kwietnia do końca września zdjęcia napływały do Organizatora konkursu i były publikowane na stronach i na profilu Dental Care na Facebook-u.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, flaga konkursowa z logotypem Kalisza odwiedziła dziesiątki miejsc na świecie, napłynęło łącznie 546 zdjęć.

Wyniki konkursu Kalisz jest wszędzie ogłoszono 18 października 2019 r. na kolejnym spotkaniu podróżniczym w restauracji Komoda.

Organizatorem wydarzenia były gabinety stomatologiczne Dental Care.

Zebrani goście wysłuchali trzech mocnych opowiadań podróżniczych. Najciekawsze zdjęcia konkursowe zostały wystawione oraz znalazły się w pamiątkowym albumie „Świat w kawałkach – Kalisz jest wszędzie” który został zaprezentowany na spotkaniu.

Poznaliśmy naprawdę ciekawe wrażenia z podróży i wyczyny dokonane przez kaliszan w ciągu minionego roku. Wieczór rozpoczął Wiktor Sochacki opowieścią o podróży do Azji Centralnej. Okazało się, że kraje które odwiedził podczas liczącej ponad 14 000 kilometrów trasy łączy jedna rzecz: gościnność mieszkańców. 

W kolejnej opowieści, Michał Asperski podzielił się wrażeniami z jednego z najtrudniejszych biegów świata – Marathon des Sables. Kaliszanin przebiegł dystans ponad 160 kilometrów przez nieprzyjazne piaski Sahary.

Miłosz Pawlak, student olsztyńskiej uczelni, opowiedział o udziale w harcerskiej sztafecie rowerowej dookoła świata – jemu przypadł w udziale odcinek około 1200 km przez Stany Zjednoczone.

Mieliśmy zatem trzy zupełnie różne kawałki świata – wszystkie przedstawione w zwięzłej 20 minutowej formie, wzbogacone ciekawymi zdjęciami. Zebrani na sali Kryształowej klubu Komoda nagrodzili podróżników dużymi brawami. 

W zakończonym konkursie przyznano następujące nagrody:

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Miasto Kalisz- dla mieszkańca Kalisza, który przysłał największą ilość zdjęć otrzymał Bogusław Monczyński. 

Nagrodę specjalną dla Miłosza Pawlaka za entuzjazm, ufundował Big Star Jeans.

Nagrodę za unikalne, trudne ujęcie otrzymała Beata Wicenciak. Nagrodę ufundował salon Trendy.

Nagrodę salonu Trendy otrzymała również Anna Karpińska za szczególnie wyróżniający się kadr.

Nagrodę przyznaną przez Ambasadę Urody otrzymała Anna Chojnacka za zdjęcie na Helu.

Nagrody przyznane przez komisję konkursową w kategoriach:

Najdalej od Kalisza : Robert Krymarys, Zbigniew Swiątnicki ( Pamir), Monika Nastawska (Arizona)  i Ewa Olbratowska ( Hawaje).

Najbardziej nietypowe ujęcie: Dominika Muszalska, Michał Asperski i Katarzyna Konarska 

Najlepsze zdjęcie: Zbigniew Swiątnicki, Marta Przysiecka i Jeremi Groch 

Wyróżnieni pamiątkowymi albumami zostali:

Agnieszka Kopeć, Paweł Szmaja, Paweł Lewiński, Tomasz Kwiatkowski, Mariusz Jarczewski, Robert Krymarys, Maciej Dymecki, Mariusz Dachemski, Zbigniew Swiątnicki, Katarzyna Mucha, Miłosz Pawlak, Grażyna Adamin, Piotr Mielczarek 

Zwycięzcy otrzymali również pakiety upominkowe od firmy PAULA. Oraz album “Kalisz jest wszędzie” opublikowany we współpracy z Wydawnictwem MARTEL.

Nagrody wręczała inicjatorka konkursu, pasjonatka podróży Urszula Włodarek.

Po oficjalnym zakończeniu konkursu odbyło się także głosowanie internautów na najciekawsze zdjęcie.

Wszystkim uczestnikom konkursu i gościom spotkania dziękujemy za miło spędzony czas.

Linki do materiałów prasowych:

https://calisia.pl/swiat-w-kawalkach-za-nami-druga-edycja-najwiekszego-wydarzenia-podrozniczego-w-kaliszu,2447

    Galeria konkursu

    Galaria konkursu

    Zobacz edycje z kolejnych lat