Czyszczenie zębów

w gabinetach stomatologicznych Dental Care Kalisz

W naszym gabinecie przeprowadzamy szereg skutecznych, nieinwazyjnych i całkowicie bezbolesnych metod czyszczenia zębów.
Stosowane przez nas zabiegi pomagają usunąć kamień nazębny i inne osady odkładające się na zębach. Osady te mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz estetykę uzębienia. Domowe sposoby, jak szczotkowanie, używanie nici dentystycznej i płynów do płukania, są niezbędne do zachowania zdrowego uśmiechu, ale często nie są wystarczające i wymagają uzupełnienia następującymi zabiegami:

  • skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, metoda bezbolesna i bezpieczna, pozwalająca w stosunkowo krótkim czasie oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca,
  • polishing – profesjonalne polerowanie z użyciem past zawierających fluor,
  • piaskowanie, dzięki któremu oczyszcza się zęby z przebarwień po kawie, herbacie, papierosach. Również może ono służyć do przygotowania powierzchni zębów przed lakowaniem, lakierowaniem i wybielaniem, przed zakładaniem oraz w trakcie użytkowania stałych aparatów ortodontycznych.

Chcąc mieć zdrowe zęby należy regularnie poddawać się stomatologicznemu zabiegowi czyszczenia zębów, ponieważ tylko profesjonalne oczyszczanie zębów jest w stanie dokładnie usunąć odkładający się na zębach kamień oraz usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, czarnej herbaty, czy palenia papierosów.
Dzięki stosowanym przez nas zabiegom, wykonywanym w naszej praktyce, nieestetyczny wygląd zębów pozostanie tylko wspomnieniem, a końcowy efekt zapewni poczucie czystości, świeżości jamy ustnej oraz pozwoli ponownie uśmiechać się bez skrępowania.

Aneta Różańska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna od lat z zaangażowaniem wykonująca swój zawód. Jest pasjonatką kreowania zdrowego uśmiechu oraz zdrowych nawyków higienicznych( czytaj więcej Profilaktyka). Nieustannie uczestniczy w kursach i szkoleniach podnoszących wiedzę teoretyczną i praktyczną w obszarze zabiegów higienicznych i nawyków pozwalających zachować piękny uśmiech pacjentów. Posiada ogromne doświadczenie w asystowaniu przy zabiegach chirurgicznych i implantologicznych.

Aneta Smura

Dyplomowana pielęgniarka, higienistka, od lat w zawodzie. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach na temat profilaktyki jamy ustnej, z uwagą śledzi najnowsze osiągnięcia w stomatologii i wykorzystuje je w codziennej pracy, motywując pacjentów do zmiany złych nawyków higienicznych oraz do utrzymywania perfekcyjnej higieny jamy ustnej.

Sylwia Załężna

Dyplomowana higienistka z kilkunastoletnim stażem w naszym gabinecie. Wiedzę zdobytą na szkoleniach i ogromne doświadczenie stara się przekazać pacjentom w codziennej pracy. Niezastąpiona zarówno przy pracy z naszymi małymi pacjentami, jak i w zabiegach chirurgicznych. Z pasją i zaangażowaniem wykonuje swój zawód, zapewniając indywidualne podejście do pacjenta.

505 190 200