Czyszczenie zębów

W naszym gabinecie przeprowadzamy szereg skutecznych, nieinwazyjnych i całkowicie bezbolesnych metod czyszczania zębów.
Stosowane przez nas zabiegi pomagają usunąć kamień nazębny i inne osady odkładające się na zębach. Osady te mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz estetykę uzębienia. Domowe sposoby, jak szczotkowanie, używanie nici dentystycznej i płynów do płukania, są niezbędne do zachowania zdrowego uśmiechu, ale często nie są wystarczające i wymagają uzupełnienia następującymi zabiegami:

  • skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, metoda bezbolesna i bezpieczna, pozwalająca w stosunkowo krótkim czasie oczyścić z kamienia nawet trudno dostępne miejsca,
  • polishing – profesjonalne polerowanie z użyciem past zawierających fluor,
  • piaskowanie, dzięki któremu oczyszcza się zęby z przebarwień po kawie, herbacie, papierosach. Również może ono służyć do przygotowania powierzchni zębów przed lakowaniem, lakierowaniem i wybielaniem, przed zakładaniem oraz w trakcie użytkowania stałych aparatów ortodontycznych.

Chcąc mieć zdrowe zęby należy regularnie poddawać się stomatologicznemu zabiegowi czyszczenia zębów, ponieważ tylko profesjonalne oczyszczanie zębów jest w stanie dokładnie usunąć odkładający się na zębach kamień oraz usunąć przebarwienia powstałe w wyniku picia kawy, czarnej herbaty, czy palenia papierosów.
Dzięki stosowanym przez nas zabiegom, wykonywanym w naszej praktyce, nieestetyczny wygląd zębów pozostanie tylko wspomnieniem, a końcowy efekt zapewni poczucie czystości, świeżości jamy ustnej oraz pozwoli ponownie uśmiechać się bez skrępowania.

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

1 + 12 =