Lakierowanie zębów

Dbając o zdrowe i wyleczone zęby naszych pacjentów oraz ich piękny uśmiech, wykonujemy zabiegi lakierowania zębów. Lakierowanie (fluoryzacja) polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o wysokiej zawartości fluoru. Zabieg te wykonujemy zarówno u dzieci (zęby mleczne i stałe), jak i u dorosłych. Regularne lakierowanie wzmacnia zęby i sprawia, że są one odporniejsze na próchnicę, jak i minimalizują nadwrażliwość zębów.

Lakierowanie powinno się przeprowadzać dwa razy w roku, po każdorazowym zabiegu usuwania kamienia nazębnego i piaskowaniu zębów, po szlifowaniu zębów pod korony i mosty, a także w chorobach przyzębia (przy odsłoniętych szyjkach zębowych). W przypadku wysokiego zagrożenia próchnicą można stosować lakierowanie częściej, np. cztery razy w roku. Przy nadwrażliwości zębów zabieg może być stosowany nawet kilkakrotnie w odstępach 3-4 dniowych, o tym decyduje lekarz stomatolog. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie przebarwia zębów.

Świat w Kawałkach

Świat w Kawałkach To cykl wydarzeń podróżniczych, których organizatorem jest Dental CARE – Gabinety Stomatologiczne. O wydarzeniu Poza swoją podstawową działalnością, jaka jest szeroka oferta usług stomatologicznych, Dental CARE propaguje aktywny styl życia i podróże,...

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

7 + 3 =