Diagnostyka

W naszym gabinecie od wielu lat bardzo duży nacisk kładziemy na diagnostykę i profilaktykę. Nasze doświadczenie i najwyższej klasy sprzęt zapewnia naszym pacjentom wczesne wykrycie pojawiających się na przestrzeni lat nieprawidłowości, czy możliwych dolegliwości. Na etapie ustalenia każdego planu leczenia pacjenta, decyzje i propozycje podejmujemy w oparciu o wykonaną pełną diagnostykę. Działania diagnostyczne przeprowadzamy w komfortowych warunkach również w trakcie wykonywania zabiegu, gdy pacjent przebywa już na fotelu dentystycznym.

Diagnostykę wykonujemy w oparciu o:

  • Dwa radiowizjografy (RVG) firmy Kodak, które są umiejscowione przy unitach (fotelach) dentystycznych. Radiowizjografy pozwalają na natychmiastowe wykonanie zdjęcia przed lub w trakcie wykonywanego zabiegu, co pozwala na poprawną diagnostykę i skoordynowane działania na każdym etapie zabiegu z zapewnieniem pełnego komfortu dla pacjenta.
  • tomograf 3D, który pozwala na przeprowadzenie badanie tomografii komputerowej przy użyciu stożkowej wiązki promieniowania, co zapewnia najniższe (zarazem najmniej szkodliwe) z możliwych napromieniowanie dla uzyskania dokładnego obrazu tkanek. Tomografia komputerowa 3D, zdjęcia pantomograficzne (panoramiczne) i cefalometryczne są podstawą do trafnego podejmowania decyzji i wyboru indywidualnego planu leczenia pacjenta. Zdjęcia wykonane przy pomocy tomografu 3D są bardzo precyzyjne, można na nich dokonać pomiaru struktur anatomicznych, co ma bardzo istotne znaczenie podczas wykonywania zabiegów.

Wykonując jedno badanie – tomografii 3D – pacjent jest obciążony dawką promieniowania porównywalną z tą, jaką otrzymuje podczas wykonywania pantomogramu na kliszy, a lekarz uzyskuje informacje o stanie stawów skroniowo – żuchwowych, zatok obocznych nosa, kości szczęk i każdego zęba.
Również po przeprowadzonych zabiegach jak i w trakcie wizyt kontrolnych naszych pacjentów, dodatkowo wykonujemy zdjęcia panoramiczne, aby dokładnie sprawdzić przebieg rekonwalescencji.
Kompleksowa wykonywana przez nas diagnostyka pozwala na wczesne zdiagnozowanie i usunięcie zachodzących niewidocznych zmian tkanek zęba, co pozwala uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Prowadzone przez nas metody diagnostyczne pozwalają pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem.

Dodatkowe informacje pod adresem www.3dtomografia.pl

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

5 + 6 =