DIAGNOSTYKA

w gabinetach stomatologicznych Dental Care

W naszym gabinecie od wielu lat bardzo duży nacisk kładziemy na diagnostykę i profilaktykę. Nasze doświadczenie i najwyższej klasy sprzęt zapewnia naszym pacjentom wczesne wykrycie pojawiających się na przestrzeni lat nieprawidłowości, czy możliwych dolegliwości. Na etapie ustalenia każdego planu leczenia pacjenta, decyzje i propozycje podejmujemy w oparciu o wykonaną pełną diagnostykę. Działania diagnostyczne przeprowadzamy w komfortowych warunkach również w trakcie wykonywania zabiegu, gdy pacjent przebywa już na fotelu dentystycznym.

Nasi partnerzy

Diagnostykę wykonujemy w oparciu o:

Dwa radiowizjografy (RVG) firmy Kodak, które są umiejscowione przy unitach (fotelach) dentystycznych. Radiowizjografy pozwalają na natychmiastowe wykonanie zdjęcia przed lub w trakcie wykonywanego zabiegu, co pozwala na poprawną diagnostykę i skoordynowane działania na każdym etapie zabiegu z zapewnieniem pełnego komfortu dla pacjenta.

tomograf 3D, który pozwala na przeprowadzenie badanie tomografii komputerowej przy użyciu stożkowej wiązki promieniowania, co zapewnia najniższe (zarazem najmniej szkodliwe) z możliwych napromieniowanie dla uzyskania dokładnego obrazu tkanek. Tomografia komputerowa 3D, zdjęcia pantomograficzne (panoramiczne) i cefalometryczne są podstawą do trafnego podejmowania decyzji i wyboru indywidualnego planu leczenia pacjenta. Zdjęcia wykonane przy pomocy tomografu 3D są bardzo precyzyjne, można na nich dokonać pomiaru struktur anatomicznych, co ma bardzo istotne znaczenie podczas wykonywania zabiegów.

Wykonując jedno badanie – tomografii 3D – pacjent jest obciążony dawką promieniowania porównywalną z tą, jaką otrzymuje podczas wykonywania pantomogramu na kliszy, a lekarz uzyskuje informacje o stanie stawów skroniowo – żuchwowych, zatok obocznych nosa, kości szczęk i każdego zęba.

Również po przeprowadzonych zabiegach jak i w trakcie wizyt kontrolnych naszych pacjentów, dodatkowo wykonujemy zdjęcia panoramiczne, aby dokładnie sprawdzić przebieg rekonwalescencji.

Kompleksowa wykonywana przez nas diagnostyka pozwala na wczesne zdiagnozowanie i usunięcie zachodzących niewidocznych zmian tkanek zęba, co pozwala uniknąć powikłań w postaci bólu zęba i dyskomfortu w jamie ustnej. Prowadzone przez nas metody diagnostyczne pozwalają pacjentom znacznie dłużej cieszyć się własnym, pięknym uśmiechem.

 

Wiktoria WiktoriaWiktoria Wiktoria
16:41 01 Dec 21
Wielu z nas wizyta u stomatologa kojarzy się z horrorem. Bólowi zębów towarzyszy bezwzględny ból brzucha ze stresu. DentalCare - Pani Doktor raz na zawsze wyleczyła moje zęby po przejściach (w tym nieudanych leczeniach kanałowych) ale i wyzbyła mnie z panicznego lęku przed siadaniem na dentystyczny fotel. Sama atmosfera podczas wizyty jest świetna, ma się wrażenie że miejsce jest przyjazne zarówno młodszym, jak i starszym pacjentom. Najważniejsze jednak jest samo leczenie - sprawne, konkretne, profesjonalne - i tu, dla nas pacjentów - bezbolesne. Polecam serdecznie to miejsce i przesympatyczną Panią Doktor.Ps. Mój mąż widząc moje „nowe” nastawienie poszedł w ciemno i również wrócił zadowolony, choć bez zęba 🙂 (podobno czasami z „ósemkami” tak jest).Pozdrawiam,Wiktoria
Tomasz GTomasz G
09:29 27 Nov 21
Wielu dentystów odwiedziłem aż w końcu trafiłem :)W całym obiekcie panuje ciepła i miła atmosfera a Pani doktor pracuje na wysokim poziomie. Szczegółowo omówiony plan działania i poczucie zaangażowania sprawia, że człowiek idzie do gabinetu z przyjemnością.
Izabela CzajaIzabela Czaja
16:40 25 Nov 21
Opieka stomatologiczna na bardzo wysokim poziomie, wizyta zawsze dokładnie na ustaloną wcześniej godzinę. Pani doktor Urszula przed przystąpieniem do czynności leczniczych zawsze dokładnie tłumaczy przebieg i konieczność wykonywanego zabiegu. Wszystko przebiega w pełnym komforcie i co najważniejsze, bezboleśnie. Na bardzo duży plus zasługuje Pani Aneta, która uwolniła mnie od uciążliwego kamienia, PROFESKA w każdym calu. Ceny adekwatne do wykonanych usług, a w tych czasach to jest duży atut. POLECAM ten gabinet, teraz mój uśmiech jest piękny i szeroki.
Marta KrancMarta Kranc
12:58 08 Sep 21
Gabinet stomatologiczny na najwyższym poziomie. Profesjonalnie wyposażony, ma na miejscu nawet pantomograf. Miałam usuwane dwie ósemki na jednej wizycie przez Panią Doktor Urszulę. Wszystko odbyło się w przeciągu 15 minut razem ze znieczuleniem i szyciem! Jestem bardzo zadowolona, bo nic nie czułam i szybko doszłam do siebie po zabiegu. Otrzymałam zalecenia pozabiegowe oraz receptę. Teraz korzystam z zabiegów piaskowania i wybielania zębów za pomocą szyn. Jestem bardzo zadowolona, wszystko czego potrzebuję znalazłam w jednym miejscu. Uważam, że cena jest adekwatna do jakości wykonywanej usługi. Polecam
Ewa KaczmarekEwa Kaczmarek
13:52 01 Sep 21
Do Pani Urszuli trafilam z polecenia mojej przyjaciolki, ktora rowniez jest z zawodu stomatologiem i podczas ostatniego roku studiow odbywala praktyki w gabinecie Dental Care, miala wiec okazje osobiscie przekonac sie o wysokiej jakosci uslugach swiadczonych przez Pania Urszule. Po studiach przyjaciolka wyjechala z Polski i zasugerowala, ze jezeli potrzebuje dobrego dentysty to uwaza, ze Pani Urszula jest najlepszym wyborem w Kaliszu. W 2012 roku udalam sie do Dental Care z prosba o dokladny przeglad mojego uzebienia. Po obejrzeniu zdjecia rentgenowskiego zostalam poinformowana, ze wczesniejsi dentysci (ktorych do tej pory czesto zmienialam) zle przeprowadzili zabieg leczenia kanalowego w zwiazku z czym trzy (teoretycznie wyleczone zeby) trzeba bylo ponownie otwierac (by doczyscic korzenie, w ktorych tworzyl sie juz stan zapalny). Jedynym dobrze wyleczonym kanalowo zebem okazal sie ten, na ktorym uczyla sie moja przyjaciolka, jeszcze jako studentka.. W zwiazku z powyzszym od 2012 roku lecze swoje zemby jedynie u Pani Urszuli, poniewaz daje mi to 100% pewnosci ze moje zeby sa pod dobra opieka.
js_loader

kompleksowa stomatologia w jednym miejscu

płatność kartą

parking dla Pacjentów

dostęp do internetu

kawa na życzenie

wygodna poczekalnia

TV w poczekalni

klimatyzowane pomieszczenia

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Więcej o przetwarzaniu danych osobowych. Kliknij Tu.

     

    505 190 200