IMPLANTY ZĘBÓW

implanty w Kaliszu

Zęby mleczne, stałe i następne: wszczepienie implantu w Dental Care w Kaliszu
Co to jest Implant?

Implanty zębowe, kto może je mieć i w jakich sytuacjach się zakłada – odpowie Pani dr Urszula Włodarek, która od 27 lat prowadzi jeden z najbardziej uznanych gabinetów stomatologicznych w Kaliszu – DentalCare. W naszych gabinetach można nie tylko leczyć zęby dzieci i dorosłych, ale wykonywać wszelkie zabiegi ortodontyczne i rekonstruujące uzębienie np. implanty czy protezy.

Implanty zębowe – to tytanowe elementy, które wprowadzone do kości zastępują korzeń zęba. Kształtem przypominają śrubę, stąd najczęściej w języku potocznym mówimy o nich „tytanowa śruba” a zabieg wprowadzania implantu określamy okropnym słowem – „wiercenie”.

Obecnie brak pojedynczego zęba to podstawowe wskazanie do zastosowania implantu. Na implantach można odbudować jeden ząb, można na dwóch implantach zrobić most – wtedy mówimy o uzupełnieniach stałych brakujących zębów. Wykonane korony i mosty na implantach zacementowane są na stałe, nie można ich zdjąć, nie ruszają się.

Tak, nawet jeśli pacjent nie ma ani jednego zęba, proteza na implantach może być stabilna i spełniać swoje funkcje. Dzięki implantom możemy przywrócić piękny uśmiech i komfort życia. Implanty mają wiele zastosowań – można je z powodzeniem wykorzystać  do stabilizacji protez tradycyjnych.

Tak – chciałbym wyjaśnić rozbieżności w używaniu słowa „implant” w stosunku do braku zęba. Jak zauważyłam, jest to często przyczyna nieporozumień i wymaga dodatkowych wyjaśnień. Implant zastępuje korzeń zęba – cały „siedzi” w kości. Na implancie wykonuje się protetykę czyli odbudowuje ząb.

To jest  drugi etap procesu uzupełnienia braku zęba – etap protetyki na implancie, który jest już w kości, wprowadzony tam dużo wcześniej.

Historia implantów zębowych sięga lat 60 ubiegłego wieku. Wtedy jeszcze z niedowierzaniem przyglądano się próbom nawiercania kości, ale dość szybko przekonano się, że jednak można. Kość to twarda tkanka, która dobrze goi się dookoła implantu i dzięki temu pozycja implantu jest stabilna i można go wykorzystać do protetyki.

Mimo, że początek  implantologii to lata 60 ubiegłego wieku, to dopiero przez ostatnie 20 lat są one powszechnie dostępne i popularne jako uzupełnienie braków zębowych.

Te 20 lat implantologii to również ogromne zmiany w budowie implantu, warunków, które trzeba spełnić przed implantacją, Zmiany na korzyść pacjenta. Kiedyś wydawało się nam, że im dłuższy implant – 11-15 mm, to bardzo dobrze. Dzisiaj wiemy, że czasami dużo lepszy jest implant 5mm, niż 11mm.

gf-poq8-FCDC-h86L_usuniecie-zeba-i-co-dalej-implant-most-czy-proteza-ruchoma-1920x1080-nocrop

Dlaczego implanty w Dental Care Kalisz?

Pani Dr Urszula  Włodarek jest od 2014 roku certyfikowanym w Bernie implantologiem, który wszczepia rocznie kilkadziesiąt implantów renomowanych firm.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi jakim dysponujemy do diagnostyki oraz implementacji w gabinecie jesteśmy w stanie przeprowadzić zabiegi perfekcyjnie.

Dzięki wszczepieniu implantów w przypadku braków zębowych, Pacjent może cieszyć się zupełnie nowym uśmiechem. Zajrzyj do Naszej galerii „przed i po”, aby przekonać się jakie efekty możesz uzyskać korzystając z oferty Dental Care Kalisz.

kompleksowa stomatologia w jednym miejscu

płatność kartą

parking dla Pacjentów

dostęp do internetu

kawa na życzenie

wygodna poczekalnia

TV w poczekalni

klimatyzowane pomieszczenia

FORMULARZ KONTAKTOWY

    Więcej o przetwarzaniu danych osobowych. Kliknij Tu.

     

    505 190 200