Korony i mosty

Aby kompleksowo rozwiązywać problemy naszych pacjentów i przywracać im piękny uśmiech w naszym gabinecie, stosujemy również we wskazanych przypadkach korony i mosty. Stosowane przez nas korony i mosty są estetycznym uzupełnieniem protetycznym z dobranym idealnie kolorem do zębów własnych, dzięki czemu doskonale imitują zęby naturalne. Każde z rozwiązań jest dostosowane do indywidualnego przypadku pacjenta, a także jego wymagań i zasobów finansowych. Korony i mosty wykonujemy tylko w ostateczności, gdy ząb jest bardzo mocno zniszczony lub gdy ze względów estetycznych lub zdrowotnych wymieniamy starą koronę na nową. Korony spełniają funkcję i posiadają kształt zęba naturalnego, a ponadto zabezpieczają pozostałą część zęba przed dalszym zniszczeniem. Korony, poza funkcją estetyczną, pełnią również rolę zabezpieczającą zęba przed złamaniem po leczeniu kanałowym, a także przy rehabilitacji protetycznej, gdy licówka nie jest już możliwa ze względu na zbyt duże zniszczenie zęba.
W zależności od indywidualnego przypadku wykonujemy korony metalowo-porcelanowe, pełnoceramiczne lub cyrkonowe.
Most wykorzystujemy do odbudowy braków od jednego do nawet kilku zębów. To rozwiązanie protetyczne, które na stałe zacementowane jest w jamie ustnej. Most pełni rolę funkcjonalną i estetyczną, odtwarza czynność i kształt utraconych zębów.
Stosowane w naszej praktyce rodzaje mostów:

  • cyrkonowe – wykonane z bikompatybilnej, wysokoestetycznej porcelany, dające idealny efekt kosmetyczny przy zachowaniu wytrzymałości, bez metalu,
  • cyrkonowe – porcelana napalana jest na biokompatybilny tlenek cyrkonu, dający bardzo dobry efekt kosmetyczny,
  • ze stali stomatologicznej – są trwałe, ale nieestetyczne,
  • kompozytowe – jako uzupełnienie tymczasowe, estetyczne, lecz nietrwałe,
  • pełnoceramiczne – w sytuacji, kiedy wymagania estetyczne są bardzo wysokie.

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

13 + 1 =