Krwawienie z dziąseł

Wielokrotnie spotykamy się w praktyce DentalCARE z pacjentami cierpiącymi z powodu krwawienia dziąseł. Stawką jest tu nie tylko piękny uśmiech, ale także nasze zdrowie i życie. W większości przypadków krwawienie z dziąseł udało nam się całkowicie wyleczyć. Nieleczenie tej choroby może natomiast prowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych. Dziąsła, które często krwawią lub bolą podczas szczotkowania zębów, powinny być dla nas sygnałem alarmowym, że czas najwyższy wybrać się do stomatologa.

Z naszego doświadczenia wiemy, że przyczyn krwawienia z dziąseł może być kilka. Najczęściej jest to niewłaściwa higiena jamy ustnej – brak nitkowania i prawidłowego szczotkowania zębów. Czasem jednak mogą to być poważniejsze powody do niepokoju, bowiem do krwawienia może dochodzić również z powodu parodontozy lub nieprawidłowo wykonanych prac estetycznych – źle założonych koron lub mostów.

Spotykamy się też z przypadkami, że pacjenci sami doprowadzają do krwawienia z dziąseł poprzez zbyt agresywne szczotkowanie zębów, choć w tym przypadku jest to zwykle tylko krótkotrwały objaw. Dokładną diagnozę przeprowadzamy już w trakcie pierwszej wizyty w naszej praktyce. Nieleczone krwawienie z dziąseł może doprowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych (zwłaszcza u pacjentów z cukrzycą i chorobami układu sercowo-naczyniowego).

505 190 200