Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja w Dental Care Kalisz

Pierwsze leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonaliśmy w 2003 roku – jako jedni z pionierów leczenia w powiększeniu w Polsce

Nowoczesną metodą zabiegów stomatologicznych jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Krótko opisując na czym polega leczenie kanałowe to zabieg z zakresu działu stomatologii o nazwie endodoncja, zajmującego się leczeniem miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe to zabieg bardzo inwazyjny i bolesny, wiążący się z wieloma powikłaniami i nieprzyjemnymi dolegliwościami i dużą ilością wizyt. Natomiast w przypadku Dental Care Kalisz to leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia dokładne powiększenie obrazu leczonego zęba, które pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie systemu kanałowego zęba i skrócenie czasu leczenia. Niestety często problemem w takim leczeniu jest obecność dodatkowych kanałów lub całego systemu drobnych kanalików zwanych deltą korzeniową. Chcąc zapewnić naszym pacjentom efektywne i skuteczne leczenie zębów w takich przypadkach wykorzystujemy mikroskop renomowanej firmy ZEISS. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest gwarancją precyzyjnego dotarcia do obszaru zęba wymagającego leczenia, który bez takich działań byłby skazany na usunięcie

Leczenie pod mikroskopem wymaga dużego skupienia i precyzji

Jaki ma przebieg leczenia pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem polega na powiększeniu obrazu leczonego zęba od 6 do 25 razy za pomocą wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego w Naszym gabinecie używamy wysokiej klasy mikroskopu firmy ZEISS. Odpowiednio duże powiększenie umożliwia wgląd do komory zęba, powiększenie obrazu korzeni i kanałów korzeniowych, które są niewidoczne gołym okiem. Możliwe jest także uwidocznienie zębów trzonowych, znajdujących się w głębi jamy ustnej, co utrudnia ich leczenie w warunkach zabiegów przeprowadzanych bez mikroskopu. Odpowiednio dokładny obraz pozwala na precyzję w wykonywaniu zabiegu leczenia kanałowego wykonywanego przez Naszego specjalistę z dziedziny endodoncji,  który ograniczy ryzyko ponownej infekcji, czyli zakażania odsłoniętych kanałów zęba podczas dłuższego leczenia rozłożonego na wiele zabiegów. Mikroskop pozwala na dokładne oświetlenie pola wykonywania zabiegu leczenia kanałowego i uwidocznienie miejsc wymagających leczenia, oczyszczenia lub uzupełnienia. Mikroskop podczas zabiegu znajduje się tuż nad głową pacjenta, na specjalnym wysięgniku z możliwością regulacji jego pozycji. Jest to widoczne na przedstawionych zdjęciach wyżej.

 

Kiedy stosujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem w Dental Care Kalisz?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem stosujemy u Pacjentów u których zęby są o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu. W przypadku leczenia zębów po urazach, w przypadku usuwania pozostałości ułamanych lub ukruszonych zębów, udrażniania wąskich i zakrzywionych kanałów zębowych – na przykład ostrych fragmentów kości lub narzędzi stomatologicznych złamanych podczas ekstrakcji zębów czy innych zabiegów.

Jaki jest koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem zależny jest od stopnia skomplikowania zabiegu oraz ilości kanałów zębowych kwalifikowanych do wyleczenia.

505 190 200