Licówki porcelanowe

Nasi pacjenci coraz częściej wybierają licówki porcelanowe jako metodę realizacji swojego marzenia o pięknym uśmiechu. Zastosowanie licówek porcelanowych pozwala na osiągnięcie estetycznego i pięknego uśmiechu przy zachowaniu swojego naturalnego uzębienia. Efekty końcowe zabiegów są spektakularne. W gabinecie DentalCARE proponujemy Państwu licówki porcelanowe, które charakteryzują się tym, iż pomimo ich niewielkiej grubości, mają bardzo wysoką wytrzymałość i trwałość. Licówki porcelanowe, to ceramiczne płytki o indywidualnie dobranym kształcie i kolorze, które służą do zmiany wyglądu naszych zębów. Proces przebiega na zasadzie przyklejenia ich na przedniej powierzchni uzębienia. W znacznej większości przypadków, aby założyć licówki wystarczą jedynie dwie wizyty u stomatologa – zwłaszcza u pacjentów, którzy posiadają zdrowe zęby.

 

W trakcie pierwszej wizyty lekarz prowadzący delikatnie oszlifuje powierzchnię zębów, a następnie pobiera wycisk (w postaci masy protetycznej), na bazie którego technik protetyk wykonuje odwzorowanie powierzchni przylegania licówek, a następnie same licówki.

Na drugiej wizycie zostają przyklejone na zębach pacjenta gotowe licówki. W niektórych przypadkach (głębokiego osadzania) zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym dla zapewnienia Państwu komfortu.

Dla uzyskania pięknego, estetycznego uśmiechu (tzw. Hollywood Smile) zaleca się wykonanie przynajmniej sześciu licówek – na siekacze i kły.

Należy pamiętać, że licówki porcelanowe zakładamy jedynie na zdrowe zęby, co zapewnia im pewne osadzenie oraz trwałość. Dlatego w celu uzyskania pięknego, estetycznego uśmiechu, zęby na które założone mają być licówki, muszą być wcześniej wyleczone.

Dbając o najlepszy efekt i zdrowie naszych pacjentów, w niektórych przypadkach nie zalecamy licówek porcelanowych. Przeciwwskazaniami mogą być przykładowo duże wypełnienia w koronie zęba, ścieranie zębów przez pacjenta, czy też zęby martwe. W takich przypadkach, dla uzyskania najlepszego estetycznego efektu, proponujemy wkład koronowo-korzeniowy oraz koronę porcelanową.

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

5 + 13 =