Odtwarzanie złamanych zębów

Stosujemy wiele rozwiązań odbudowy złamanych, ukruszonych lub nieestetycznych zębów przednich i bocznych. Wieloletnie nasze doświadczenie gwarantuje Państwu możliwość wybrania rozwiązania, które idealnie odda naturalny kształt i kolor zębów, dzięki czemu zęby ponownie będą prezentowały się estetycznie, a pacjent będzie posiadał zdrowy i piękny uśmiech. Z odbudową zębów i przywróceniem pięknego uśmiechu zapewniamy również wieloletnią trwałość.

Dla osób z dużymi uszkodzeniami konieczne jest odtworzenie naturalnego kształtu i koloru zęba, co prowadzi do wykonania licówki, wypełnienia kompozytowego lub korony porcelanowej, której projekt przygotowywany jest po uzyskaniu odcisku wykonanego na zębie. Wybór sposobu najbardziej efektywnej metody odtworzenia załamanych zębów zależy od stanu zęba, czy zębów, które mają być odbudowane.

 

Jako metody odbudowy stosujemy:

  • licówki – w przypadku, gdy nie doszło do uszkodzenia miazgi zęba,
  • korony protetyczne wraz z wkładem koronowo-korzeniowym, poprzedzone leczeniem kanałowym – w przypadku, gdy złamanie korony zęba jest bardziej rozległe i przechodzi przez miazgę,
  • w przypadku złamania mocno poddziąsłowego – niestety, bardzo często dochodzi do usunięcia zęba, a następnie wstawienia implantu lub zastosowania mostu protetycznego.

Indywidualny plan zabiegów odtworzenia zębów, który przygotowujemy dla każdego pacjenta, ma zapewnić efekt estetyczny, który po wykonaniu zabiegów będzie idealnie oddawał naturalny kształt i kolor zęba, czy zębów.

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

1 + 2 =