Paradontoza

Choroby przyzębia, zwane potocznie paradontozą, leczymy w naszej praktyce z sukcesem od wielu lat. Choroby przyzębia, włączając zapalenie dziąseł i paradontozę, są poważnymi infekcjami, które pozostawione bez profesjonalnego leczenia powodują utratę zębów. Paradontoza odpowiednio wcześnie wykryta może być całkowicie uleczalna.

Termin przyzębie oznacza tkankę otaczającą ząb i utrzymującą go na miejscu. Choroby przyzębia to przewlekła bakteryjna infekcja, która powoduje utratę kości utrzymującej ząb. Zewnętrzne czynniki, takie jak: palenie papierosów, stres, cukrzyca, choroby ogólne, nieodpowiednie odżywianie, uwarunkowania genetyczne, zgrzytanie zębami, mogą przyspieszać przebieg choroby przyzębia – paradontozy. Stosowane przez nas najnowsze metody leczenia pozwalają uratować własne zęby na wiele lat. Wczesne wykrywanie wymaga systematycznych zdjęć w radiowizjografii komputerowej, w celu kontroli poziomu kości. Radiowizjografia umożliwia postawienie diagnozy zanim dziąsła zaczną krwawić, a zęby zaczną się ruszać.

W leczeniu paradontozy bardzo ważne jest utrzymanie bardzo dobrej higieny jamy ustnej. Kluczową rolę w leczeniu odgrywają przeprowadzane przez nas zabiegi profesjonalnej higienizacji.

Zęby mleczne, stałe i następne: IMPLANTY – co to jest?

Co to są IMPLANTY ZĘBOWE, kto może je mieć i w jakich sytuacjach się zakłada  - pytamy dr Urszulę Włodarek, która od 27 lat prowadzi  jeden z najbardziej uznanych gabinetów stomatologicznych w Kaliszu - DentalCare. To tutaj można nie tylko leczyć zęby dzieci i...

Dental Care ma 25 lat!

Dental Care ma 25 lat!

W tym roku Dental Care obchodzi swoje 25 lecie. To duży powód do dumy: stopniowo, dzień po dniu leczymy ludzi, przywracamy im uśmiech. 25 lat oznacza też, że nasi Pacjenci doceniają to co dla nich robimy, że stale do nas wracają i że lubimy się nawzajem. 25 lecie to...

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

4 + 6 =