Próchnica

Początkowe stadium próchnicy może praktycznie zostać wykryte tylko podczas wizyty u stomatologa, ponieważ sam pacjent nie jest w stanie zauważyć u siebie początków choroby. Regularne wizyty u dentysty mogą skutecznie ochronić przed skutkami próchnicy, która wcale nie jest tak łatwo wykrywalna. W naszym gabinecie DentalCARE wykrywamy wczesne stadium próchnicy przez wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, które często jest jedynym sposobem na wykrycie ubytków próchnicowych. Podkreślić musimy, że próchnica sama w sobie nie boli, może boleć natomiast podrażniony nerw w chorym zębie – ale to oznacza, że zwlekaliśmy z leczeniem bardzo długo.

Stopień zaawansowania próchnicy możemy podzielić:
Faza 1 – Ciemna plama na powierzchni zęba może oznaczać próchnicę. Szczotkowanie pastą z fluorem i nitkowanie może zapobiec przekształceniu się jej w ubytek.
Faza 2 – Próchnica zmienia się w ubytek. Przenika przez twardą powłokę zęba.
Faza 3 – Ubytek dociera do miękkiej warstwy zęba i powiększa się coraz szybciej.
Faza 4 – Jeśli ubytek nie jest zaplombowany, może spowodować problemy w głębszej części zęba.

Świat w Kawałkach

Świat w Kawałkach To cykl wydarzeń podróżniczych, których organizatorem jest Dental CARE – Gabinety Stomatologiczne. O wydarzeniu Poza swoją podstawową działalnością, jaka jest szeroka oferta usług stomatologicznych, Dental CARE propaguje aktywny styl życia i podróże,...

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

2 + 5 =