W DentalCARE staramy się zapewnić wszystkim naszym pacjentom piękny uśmiech i estetyczny naturalny wygląd, stosujemy protezy częściowe, dla osób, którym brakuje kilku zębów, a w przypadku całkowitej utraty zębów również oferujemy protezy całkowite. Protezy pozwalają pacjentom na przywrócenie funkcji żucia wraz z estetyką naturalnych zębów. Dbamy również, aby w przypadku protez całkowitych nie dochodziło do uszkodzenia tkanek, na których oparta jest proteza.
Proteza szkieletowa, która oparta jest na koronach teleskopowych pierwotnych, to uzupełnienie częściowe braków w uzębieniu, szczególnie wskazane dla osób, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do uzupełnienia innymi metodami, takimi jak mosty, czy implanty. Protezy takie zapewniają stabilność podczas żucia i równomierne obciążenie zębów filarowych. Zaletą stosowanych przez nas protez jest łatwość w utrzymaniu higieny, długa żywotność protezy. Proteza tego typu pozwala również na adaptację w przypadku utraty jednego z zębów filarowych – wystarczy zaślepić koronę wtórną i podścielić protezę, a to oznacza, że nie trzeba wykonywać nowej protezy.

Stabilność protezy teleskopowej w czasie noszenia, jedzenia, czy mówienia zapewnia pewność siebie pacjentom, ponieważ nie ma ryzyka, że takie uzupełnienie wypadnie w miejscu publicznym. Protezy takie wykonujemy podczas średnio 3 do 5 wizyt – niezbędne jest wykonanie wycisku dziąseł i właściwego dokładnego dopasowania protezy oraz podczas noszenia dokonania ewentualnie drobnych korekt w celu dopasowania protezy.

Wielu naszych pacjentów użytkuje z powodzeniem również protezy całkowite lub protezy na implantach.

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

1 + 4 =