“Świat w kawałkach 2019: Kalisz jest wszędzie”. Konkurs zakończony.

Ponad sto dwadzieścia osób uczestniczyło w piątkowym wydaniu Świata w Kawałkach”. Zebrani wysłuchali trzech mocnych opowiadań podróżniczych. Rozwiązany został konkurs ‘Kalisz jest Wszędzie” i zaprezentowano album konkursowy. Organizatorem wydarzenia były gabinety dentystyczne Dental Care.

Naprawdę ciekawe wrażenia z podróży i wyczyny dokonane przez kaliszan w ciągu minionego roku – o tym mogliśmy dowiedzieć się w trakcie drugiej edycji Świata w Kawałkach. Wieczór rozpoczął Wiktor Sochacki opowieścią o podróży do Azji Centralnej. Okazało się, że kraje które odwiedził podczas liczącej ponad 14 000 kilometrów trasy łączy jedna rzecz: gościnność mieszkańców.

W kolejnej opowieści, Michał Asperski podzielił się wrażeniami z jednego z najtrudniejszych biegów świata – Marathon des Sables. Kaliszanin przebiegł dystans ponad 160 kilometrów przez nieprzyjazne piaski Sahary.

Miłosz Pawlak, student olszytńskiej uczelni, opowiedział o udziale w harcerskiej sztafecie rowerowej dookoła świata – jemu przypadł w udziale odcinek około 1200 km przez Stany Zjednoczone.

Mieliśmy zatem trzy zupełnie różne kawałki świata – wszystkie przedstawione w zwięzłej 20 minutowej formie, wzbogacone ciekawymi zdjęciami. Zebrani na sali Kryształowej klubu Komoda nagrodzili podróżników dużymi brawami.

Ogłoszono również oficjalne wyniki konkursu Kalisz jest Wszędzie, w ramach którego flaga konkursowa z logotypem Kalisza odwiedziła dziesiątki miejsc na świecie.

Na konkurs napłynęło łącznie 546 zdjęć. Przyznano następujące nagrody:

Nagrodę specjalną ufundowaną przez Miasto Kalisz- dla mieszkańca Kalisza, który przysłał największa ilość zdjęć otrzymał pan Bogusław Monczyński.

Nagrodę specjalną dla Miłosza Pawlaka za entuzjazm, ufundował Big Star Jeans.

Nagrodę za unikalne, trudne ujęcie, Beata Wicenciak. Nagrodę ufundowła salon Trendy.

Nagrodę Trendy otrzymała również Anna Karpińska za szczególnie wyróżniający się kadr.

Nagrodę przyznaną przez Ambasadę Urody otrzymała Anna Chojnacka za zdjęcie na Helu.

Nagrody przyznane przez komisje konkursową w katagoriach:

– Najdalej od Kalisza : Robert Krymarys- i pan Zbigniew Swiątnicki ( Pamir), Monika Nastawska ( Arizona )  i Ewa Olbratowska ( Hawaje) ( wśród nadesłanych zdjęć znalazły się zdjęcia zrobione jeszcze dalej, ale nadesłano je poza konkursem)

– Najbardziej nietypowe ujęcie:Dominika Muszalska, Michał Asperski Kosmetyki i Katarzyna Konarska

– Najlepsze zdjęcie: Zbigniew Swiątnicki, Marta Przysiecka i Jeremi Groch

Wyróżnieni pamiątkowymi albumami byli również:

Agnieszka Kopeć, Paweł Szmaja, Paweł Lewiński, Tomasz Kwiatkowski, Mariusz Jarczewski, Robert Krymarys, Maciej Dymecki, Mariusz Dachemski, Zbigniew Swiątnicki, Katarzyna Mucha, Miłosz Pawlak, Grażyna Adamin, Piotr Mielczarek

Zwycięzcy otrzymali również pakiety upominkowe od firmy Paula. Oraz album “Kalisz jest wszędzie” opublikowany we współpracy z Wydawnictwem MARTEL.

Nagrody wręczała inicjatorka konkursu, pasjonatka podróży, dr Urszula Włodarek.

W poniedziałek rozpocznie się konkurs internetowy, w którym będzie można głosować na wybrane zdjęcia. Zwycięzcy tego etapu otrzymają nagrody marki Crispy Natural.

Organizatorem konkursu była firma Dental Care.

Link do artykułu z pełną galerią zdjęć konkursowych:

http://dentalcare.localhost/galeria-konkursu-swiat-w-kawalkach-kalisz-jest-wszedzie/

Zęby mleczne, stałe i następne: IMPLANTY – co to jest?

Co to są IMPLANTY ZĘBOWE, kto może je mieć i w jakich sytuacjach się zakłada  - pytamy dr Urszulę Włodarek, która od 27 lat prowadzi  jeden z najbardziej uznanych gabinetów stomatologicznych w Kaliszu - DentalCare. To tutaj można nie tylko leczyć zęby dzieci i...

Dental Care ma 25 lat!

Dental Care ma 25 lat!

W tym roku Dental Care obchodzi swoje 25 lecie. To duży powód do dumy: stopniowo, dzień po dniu leczymy ludzi, przywracamy im uśmiech. 25 lat oznacza też, że nasi Pacjenci doceniają to co dla nich robimy, że stale do nas wracają i że lubimy się nawzajem. 25 lecie to...

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

13 + 4 =