Tradycja

Produkcja najlepszych lodów od 1985 roku
Menu

Na zawsze w sercach kaliszan

Przez pierwsze lata był to mały lokal, jednak pomimo niewielkich rozmiarów, dla wielu  mieszkańców Kalisza, nieodłącznym elementem niedzielnego spaceru były murzynki, lody włoskie zamaczane        w czekoladzie.  „Marysieńka”, jako pierwsza na regionalnym rynku oferowała lody włoskie zarówno śmietankowe, ale sezonowo także truskawkowe i jagodowe, które budziły zachwyt. Ciocia stworzyła miejsce, które było doskonałe na spotkania rodzinne.

Coffee Bean
Coffee Bean
Coffee Bean

lata 90: Nowe możliwości

Z czasem, kiedy klientów było coraz więcej, pojawiły się sprzyjające okoliczności, które pozwoliły na powiększenie lodziarni. Wraz z generalnym remontem, pięknym wystrojem, zaskoczyła klientów nowościami, które cieszyły się dużym powodzeniem.  Jako pierwsza  wprowadziła lody dietetyczne z myślą o klientach dbających o linię. Dodatkowo w lokalu pojawiły się soki wyciskane ze świeżych owoców.

W 2004 roku, po śmierci cioci, prowadzeniem lodziarni zajęła się moja babcia. To ona kontynuowała dzieło cioci.

O mnie

Ja z kolei w lodziarni byłam od dziecka, spędzając tam każdą wolną chwilę. Zawsze lubiłam przyglądać się pracy.  W celu podtrzymania rodzinnej tradycji rozpoczęłam naukę w tym kierunku. Plany o medycynie zastąpione zostały technologią żywności, a zainteresowanie modelem zdrowego żywienia przyniosło studiowanie dietetyki. Oprócz tego moje zamiłowanie do kuchni, pozwala na komponowanie coraz to nowych smaków lodów, które mam nadzieję nie raz zaskoczą naszych klientów.

Życzę Państwu, aby nasze lody towarzyszyły Wam w każdym momencie Waszego życia.

to już druga marysieńka!

W sierpniu 2019 spełniły się marzenia o otwarciu drugiej lodziarni. Nowa Marysieńka to nowy design, nowe otoczenie, w kompleksie Calisia One. Ale smaki lodów pozostają jak przed laty. Przyjdźcie spróbować znakomitych lodów w znakomitym położeniu.

Odwiedź nas!

Pon – pt

11:00 – 19:00

Weekendy

11:00 – 20:00

Kontakt

Telefon

+(000) 111 222 333

EMail

marysienka@sosnicka.pl

Adres

Górnośląska 32, 62-800 Kalisz

Chopina 6 , 62-800 Kalisz