Ortodoncja

Zapewniając naszym pacjentom piękne i proste zęby oferujemy profilaktykę i leczenie wad zgryzu u osób dorosłych, dzieci i młodzieży.

Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na posiadanie prostych i równych zębów, lecz również na zachowanie proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy.
Wady zgryzu leczymy za pomocą aparatów na zęby – ruchomych lub stałych.
W zależności od leczonej wady zgryzu oraz stosowanego rodzaju aparatu ortodontycznego, czas leczenia pacjenta trwa średnio od 1,5 do 2 lat. Po zdjęciu aparatu stałego następuje faza stabilizacji (retencji) przesuniętych zębów. Faza ta trwa tak długo, jak trwało leczenie ortodontyczne lub czasami jeszcze dłużej. Retencja w leczeniu ortodontycznym polega na zszynowaniu od wewnątrz zębów cienkim drucikiem, czasami zalecone jest noszenie specjalnych płytek retencyjnych wykonanych z akrylu. Częstotliwość zakładania takich płytek na noc określona jest indywidualnie, w zależności od leczonej wady zgryzu.
Pacjent podczas leczenia i po jego zakończeniu cały czas pozostaje pod kontrolą lekarza oraz asystentki ortodontycznej.

Świat w Kawałkach

Świat w Kawałkach To cykl wydarzeń podróżniczych, których organizatorem jest Dental CARE – Gabinety Stomatologiczne. O wydarzeniu Poza swoją podstawową działalnością, jaka jest szeroka oferta usług stomatologicznych, Dental CARE propaguje aktywny styl życia i podróże,...

Bądźmy w kontakcie

GABINET DENTAL CARE
Ul. Staszica 29, 62-800 Kalisz
telefon – 62 766 76 66
telefon – 505 190 200
email: gabinet@dentalcare.kalisz.pl 

Godziny otwarcia gabinetu: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

10 + 4 =